+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Ubezpieczenia aut firmowych cieszą się niesłabnącą popularnością. Liczba rozwiązań dostępnych na rynku przyprawia wręcz o ból głowy. Jak ubezpieczyć samochód, aby było tanio i dobrze? Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej firmy? Jak wygląda kwestia zniżek, kiedy posiadasz kilka samochodów firmowych, a jeden z nich miał wypadek lub stłuczkę? Czy można ubezpieczyć auto, które jest w leasingu? Czy dealer samochodowy może zagwarantować najlepszą cenę na polisę? Pytań jest wiele, a my chętnie na nie odpowiemy.

Ubezpieczenie samochodu firmowego a koszty działalności

Cena ubezpieczenia samochodu firmowego różni się w zależności od wielkości i rodzaju firmy oraz liczby posiadanych aut. Żeby zakwalifikować pojazd do grupy samochodów firmowych należy mieć go wprowadzonego do ewidencji środków firmy (działalność jednoosobowa) albo po prostu pojazd musi być zakupiony na firmę.

W przypadku jednego samochodu, koszt ubezpieczenia wyliczany jest opierając się na posiadanych przez firmę zniżkach (w niektórych zakładach ubezpieczeń historia ustalana jest wg historii szkód danego pojazdu). Jeżeli mamy do czynienia z całą flotą pojazdów, cena jest uśredniana i dla każdej grup samochodów (np. osobowe, ciężarowe do 3,5 ton, ciągniki siodłowe, itp.) ustalona na takim samym poziomie. Kiedy można umieścić wartość ubezpieczenia samochodu firmowego w kosztach? W przypadku OC nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia. Inaczej jest z AC, gdzie pełną kwotę, na jaką opiewa polisa, można wpisać w koszty, jeżeli wartość pojazdu nie przekracza 150 tys. zł (lub 225 tys. zł dla samochodów elektrycznych).

Ubezpieczenie samochodu firmowego a zniżki

To, ile zapłacisz za ubezpieczenie firmowego auta, zależy w dużym stopniu od tego, jaki model ubezpieczeniowy przyjmiesz. Największe oszczędności dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw może przynieść niezależne ubezpieczanie każdego samochodu. Żeby zabezpieczyć się przed utratą zniżek, najlepiej wykupić ochronę zniżki dla każdego posiadanego auta albo po prostu zdecydować się na ofertę flotową (o ile oczywiście istnieje taka możliwość).

Niektórzy przedsiębiorcy podejmują się samodzielnego przeszukiwania ofert i na tej podstawie dokonują wyboru odpowiedniego ubezpieczenia samochodu firmowego. Zajmuje to jednak bardzo dużo cennego czasu, który poświęcić można na o wiele bardziej produktywne zadania. Jeżeli nie chcesz poświęcać godzin na przekopywaniu całego rynku ubezpieczeniowego ? zadzwoń do nas albo napisz maila. Znamy się na tym i lubimy naszą pracę.

ubezpieczenie samochodu firmowego w Poznaniu

 • Jesteśmy agentami 26 zakładów ubezpieczeń – za nasze usługi nie pobieramy dodatkowych opłat.
 • Dysponujemy dodatkowymi zniżkami dla naszych Klientów – z nami polisy będą lżejsze dla Twojej kieszeni.
 • Obsługujemy Klientów z całej Polski, a w szczególności z Suchego Lasu, miasta Poznań jak i okolic.
 • Nie trać czasu na wypełnianie formularzy – napisz do nas lub zadzwoń, my się zajmiemy resztą!
 • Nie masz czasu nas odwiedzić w naszym biurze? Nie problem! Ofertę i polisę wyślemy do Ciebie mailem lub pocztą!

Na czym polega nasza praca?

 • Ustalamy z Tobą jakiej ochrony potrzebujesz i co jest dla Ciebie najważniejsze.
 • Dokładnie analizujemy w każdym zakładzie ubezpieczeń składki dla Twojego pojazdu.
 • Jeżeli pojazdów w firmie masz dużo, z chęcią stworzymy dla Ciebie program flotowy.
 • Wspomniany program to wynegocjowane warunki z zakładem ubezpieczeń, które obowiązują przez 12 miesięcy. W ciągu tych 12 miesięcy trzeba ubezpieczyć swoje pojazdy w danym towarzystwie. Dzięki programowi flotowemu składki za poszczególne pojazdy nie zmieniają się w ciągu 12 miesięcy. Celem takiego programu jest uzyskanie możliwie najniższych składek na pojazdy, jak i najszersza możliwa ochrona.
 • Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi promocjami w zakładach ubezpieczeń i z chęcią je stosujemy.
 • Dzięki dodatkowym zniżkom staramy się, aby najtańsza oferta była dla Ciebie zarówno tą najlepszą.
 • Polecamy wybór oferty zgodnie z tym, co sami byśmy wybrali.

Jakie mamy doświadczenie?

 • Doświadczenie zbieraliśmy na ubezpieczaniu wielu klientów flotowych – zarówno tych posiadających po kilka pojazdów, jak i tych posiadających ponad dwa tysiące pojazdów.
 • Możemy poszczycić się dużym gronem zadowolonych Klientów, którzy dzięki nam oszczędzili niemałe pieniądze na ubezpieczaniu swoich pojazdów. Wszystko dzięki skorzystaniu z oferty naszych ubezpieczeń flotowych.

Co nasi Klienci otrzymują „w pakiecie” do naszych polis?

Sam zakup polisy to dopiero początek naszej obsługi – z chęcią zajmiemy się sprawami, którymi nie masz ochoty się zajmować. Wypowiedzenia OC, zawiadomienia o sprzedaży pojazdu, wnioski o zwroty składek – to wszystko wchodzi w naszą opiekę nad Twoim ubezpieczeniem. A za rok zadzwonimy do Ciebie z informacją o kończącej się polisie i przedstawimy Ci najlepszą propozycję na kolejnych 12 miesięcy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Nasi agenci z Poznania chęcią znajdą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, które będzie całkowicie dopasowane do Twojej firmy.

Zadzwoń do nas teraz!