+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Ubezpieczenie podróżne to sprawa, która powinna stanowić priorytet podczas wyjazdów turystycznych i służbowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pomoc medyczna będąca następstwem wypadku lub choroby za granicą, może wiązać się z ogromnymi kosztami oraz problemami formalnymi. Przy takiej wizji koszt polisy wydaje się wręcz śmiesznie niski.

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest szczególnie ważne w przypadku wyjazdów rodzinnych, w których na nieszczęśliwe zdarzenia narażone są przede wszystkim dzieci. Przed zakupem warto poznać najważniejsze informacje dotyczące produktów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, by następnie wybrać opcję dostosowaną do swoich potrzeb.

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie podróżne i dlaczego warto je wykupić?

Z ubezpieczenia podróżnego korzystać mogą osoby wyjeżdżające za granicę w celach wypoczynkowych i do pracy, a także firmy wysyłające pracowników w podróż służbową

Ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza zarówno podróż służbową, jak i wakacje z bliskimi.

Istnieje możliwość korzystania z profesjonalnej opieki medycznej w placówkach prywatnych i państwowych za granicą,
Dostępne są liczne świadczenia dodatkowe, których nie zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego,
Optymalne ubezpieczenie na narty i inne aktywności turystyczne.

Co może zostać objęte ochroną?

 • Koszty leczenia

To podstawowa funkcja, która kojarzona jest z ubezpieczeniami turystycznymi. Zagraniczne podróże pociągają za sobą ryzyko zachorowania albo odniesienia uszczerbku na zdrowiu, a korzystanie z miejscowych placówek nierzadko przerasta możliwości podróżnych. Oprócz choroby oraz trudności formalnych na wycieczce nietrudno o wypadek, który może wiązać się z uszkodzeniem ciała uniemożliwiającym kontynuowanie podróży lub nawet samodzielny powrót do kraju. Ubezpieczenie podróżne załatwia te problemy i zapewnia transport osobie poszkodowanej.

Problemy z załatwianiem ważnych spraw w sytuacji kryzysowej
Dzięki opcji assistance można otrzymać wsparcie w zakresie załatwiania istotnych spraw za granicą. Firmy ubezpieczeniowe zapewniają pomoc tłumacza, organizację biletów, informację turystyczną, a także pomoc telefoniczną mającą na celu udzielić wskazówek do działania w konkretnej sytuacji. Niektóre towarzystwa oferują nawet opiekuna dla dzieci, pomoc zastępczego kierowcy czy rezerwację biletów.

 • Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW, bardzo często wybierane w kraju, sprawdza się doskonale podczas zagranicznych wojaży. W przypadku tej opcji można liczyć na ekwiwalent pieniężny odnoszący się do poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Najczęściej jest to 1% sumy ubezpieczenia za 1% stwierdzonego uszczerbku.

Szkody wyrządzone przez turystę oraz jego bliskich osobom trzecim
Powyższe ryzyko niwelowane jest z pomocą ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). W sytuacji, kiedy podróżny wyrządzi komuś krzywdę (np. niechcący spowoduje uszczerbek na zdrowiu) lub dokona zniszczenia infrastruktury w kurorcie czy hotelu, Ubezpieczyciel po stwierdzeniu odpowiedzialności pokrywa koszty zadośćuczynienia lub przywrócenia do stanu początkowego.

 • Bagaż podróżny i sprzęt sportowy

W sytuacji, w której przewożony jest bagaż, który zawiera cenne dla podróżnego rzeczy, warto do swojego ubezpieczenia turystycznego dodać pakiet obejmujący zawartość walizki. W przypadku jego zagubienia lub zniszczenia ubezpieczalnia pokrywa straty poniesione przez właściciela. Oprócz tradycyjnego bagażu ubezpieczeniem jest objęty również przewożony sprzęt sportowy.

 • Koszty odwołania uczestnictwa w imprezie zagranicznej

Odwołanie wyjazdu z powodów niezależnych od podróżnego stanowi często ogromny cios, również finansowy. Koszty związane z rezerwacją biletów i pobytu zwracane są tylko w pewnej części, jeżeli w ogóle. Ubezpieczyciel w przypadku wyboru powyższej opcji przejmuje ryzyko wystąpienia zdarzeń losowych, a także wystąpienia choroby, wypadku lub innych problemów, które sprawiają, że wycieczka staje się niemożliwa.

Czy trzeba mieć ubezpieczenie podróżne?

Nie ma oczywiście obowiązku wykupywania takiego ubezpieczenia. Jednak biorąc pod uwagę podejmowane ryzyko, warto się na nie zdecydować. W przeciwnym razie, podczas nieprzewidzianej choroby czy poważniejszej sytuacji, takiej jak wypadek, koszty pomocy lekarskiej i wszystkie inne związane np. z transportem mogą nas niemile zaskoczyć.

Podstawą jest wybór dobrze dopasowanego ubezpieczenia (np. z dodatkowym pakietem dla sportowców lub osób przewlekle chorych). Jak wskazuje raport Mondial Assistance z września 2017 roku, aż 73% Polaków wybierających się za granicę było zainteresowanych wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenia podróżne ? jakie kraje?

Wiele osób pozytywnie zaskoczy fakt, że wiele towarzystw oferuje ubezpieczenie podróży również w przypadku wyjazdu do krajów dalekich lub egzotycznych, w których niezwykle trudno byłoby znaleźć pomoc na własną rękę. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego ubezpieczyciela, ale w obecnych czasach nietrudno znaleźć polisy, które swoim zasięgiem obejmują takie miejsca, jak:

 • Tajlandia,
 • USA,
 • Rosja,
 • Japonia,
 • Izrael,
 • Dubaj,
 • Turcja,
 • Kanada,
 • Chorwacja.

Najważniejsze jest, by jadąc w bliższe oraz dalsze podróże, pomyśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim oraz swoich bliskich.

ubezpieczenie podróżnicze
ubezpieczenie turystyczne
ubezpieczenie podróży samolotem
ubezpieczenie podróży samochodem
ubezpieczenie podczas podróży turystycznej
ubezpieczenie podróży życia
wyjazd turystyczny oraz jego ubezpieczenie
Zadzwoń do nas teraz!