+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Ubezpieczenie majątku to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele rodzajów ubezpieczeń. Głównym celem jest zabezpieczenie mienia. Może ono dotyczyć zarówno nieruchomości, jak i rzeczy ruchomych, które wykorzystywane są na co dzień. Najczęściej wybieranymi rodzajami są ubezpieczenie firmy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, budynków gospodarczych oraz autocasco. Korzystając z naszej oferty, możesz wybrać ubezpieczenie dopasowane do Ciebie.

Rodzaje ubezpieczenia majątku

  1. Ubezpieczenia majątku firmy – najczęściej ten instrument ubezpieczeń majątkowych wykorzystuje się właśnie w przypadku działalności gospodarczej. Przedsiębiorstwa narażone są na niemałe straty spowodowane zarówno zdarzeniami losowymi, jak i ingerencją osób trzecich i ponoszą często większe ryzyko niż osoby prywatne. Ochrona przestrzeni biurowych oraz całego sprzętu to podstawa podczas prowadzenia biznesu.
  2. Ubezpieczenia majątku domowego – w tym przypadku ochroną objęte są przedmioty należące do osoby wykupującej polisę.

Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk

Analizując ogólne warunki ubezpieczenia od wszystkich ryzyk, można łatwo dojść do wniosku, iż zakład ubezpieczeń właściwie nie odpowiada za nic. Otóż przy tego typu ubezpieczeniu, zakład ubezpieczeń mówi ?odpowiadam za wszystkie ryzyka, oprócz tych, które zostały wyłączone z zakresu ochrony w ogólnych warunkach?. W rzeczywistości zakres ochrony jest bardzo szeroki – często szerszy niż w przypadku tzw. ryzyk nazwanych (zakład ubezpieczeń wymienia poszczególne zdarzenia, za które ponosi odpowiedzialność). Dzięki tak szerokiemu zakresowi ochrony, ubezpieczony może spać spokojnie, bez obawy o poniesienie znacznej straty. Często koszt ubezpieczenia od wszystkich ryzyk nie różni się znacząco od ?ryzyk nazwanych?.

Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych

Pożary są wyjątkowo groźne i jak już się zdarzają, to szkody niestety są dużych rozmiarów. Co się nie spali to zostanie zalane przez strażaków. Co nie zalane – zostaje przesiąknięte zapachem pożaru. Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych to jedno z bazowych ubezpieczeń spotykanych przy polisach majątkowych. Zabezpieczenie mienia przed pożarem czy też powodzią zalicza się do stosunkowo niedrogich polis. Polisy chronią też w przypadku ?zdarzeń losowych? do których zaliczamy też pozostałe zjawiska atmosferyczne takie jak silny wiatr, huragan czy też ulewne deszcze lub grad.

Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku

Zakres tego ubezpieczenia wykracza poza wypłatę odszkodowania za zrabowane mienie. Pozwala na pokrycie kosztów związanych z remontem pomieszczeń, które uległy zniszczeniu w efekcie działania przestępców, a także obejmuje kwotę niezbędną do naprawy uszkodzonych zabezpieczeń. Jeżeli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa rzeczy znajdujących się w Twoim domu / firmie, sprawdź już dziś, co możemy Tobie zaoferować.

Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia

Bardzo przydatne rozszerzenie do polisy spotykane zarówno w polisach firmowych jak i polisach domowych. Z pozoru z oknami się zbytnio nic nie dzieje, do momentu, kiedy nie pojawi się tajemnicze pęknięcie na szybie budzące sporo niepokojących emocji. Kiedy mamy polisę rozszerzoną o uszkodzenie szyb i innych przedmiotów szklanych takie zdarzenia są nam niegroźne. Szyby nadal się będą niestety tłukły, ale na szczęście zakład ubezpieczeń zwróci nam środki poniesione na naprawę oszklenia.

Ubezpieczenie gotówki w lokalu i transporcie

Klienci szturmują Twój sklep drzwiami i oknami a kasa pęka w szwach od gotówki? Zostawiasz kasę na noc lub potrzebujesz zanieść środki do banku i boisz się, że ktoś Cię obrabuje? Kup polisę z ubezpieczeniem gotówki w lokalu i transporcie. Ubezpieczeniem pokryte są środki pieniężne, które znajdują się w lokalu ubezpieczonego, a także środki pieniężne podczas ich przewożenia do banku.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Posiadając w swoim lokalu kosztowny sprzęt elektroniczny, warto zabezpieczyć się nie tylko przed jego kradzieżą, ale również przed zdarzeniami losowymi, które mogą przyczynić się do jego zniszczenia (np. przepięcie). Ubezpieczenie może obowiązywać w lokalu jak również poza nim (na terenie Polski jak i za granicą).

Ubezpieczenie telefonu o stłuczenia/ubezpieczenie zbitej szybki w telefonie

Wyświetlacze smartfonów stają się coraz większe i niestety same smartfony stają się coraz bardziej delikatne. Istnieje możliwość ubezpieczenia smartfona od stłuczenia i jest to stosunkowo niedroga opcja w porównaniu do kosztu wymiany uszkodzonej szybki lub wyświetlacza.

Czy istnieje możliwość podwójnego ubezpieczenia majątku?

Podwójne ubezpieczenie następuje w sytuacji, gdy dana osoba korzysta z usług dwóch towarzystw ubezpieczeniowych dla ochrony tego samego ryzyka. W przypadku ubezpieczeń osobowych jest to rozwiązanie uzasadnione. Co jednak z ochroną majątku? Kiedy można zastosować taki ruch i czy może się to w ogóle opłacać?

Nie ma prawnych ograniczeń co do podwójnego ubezpieczenia majątku, jednak trzeba jasno zaznaczyć, że bez względu na limit ubezpieczenia, łączna wypłacona kwota nie może przekroczyć wartości szkody. Przepisy nie pozwalają w ten sposób na wzbogacenie się z tytułu wypłaty odszkodowania za uszkodzone mienie. Przykład? Jeżeli ubezpieczasz samochód wart 100 tys. złotych w dwóch firmach (na sumę 100 tys. w jednej i drugiej) i taką właśnie stratę poniesiesz, to nie otrzymasz wypłaty w kwocie 200 tys. zł. Towarzystwa dzielą wtedy między sobą odpowiedzialność, a do Twojej kieszeni trafi wyjściowa kwota – wspomniane 100 tys. złotych. Urzędy traktują tę sprawę poważnie – próba uzyskania niedozwolonej korzyści może skończyć się w sądzie.

Skorzystaj z najlepszych ofert na rynku

Najlepsze jest to, że aby zapewnić sobie wymarzoną polisę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my zajmiemy się całą resztą – polisa zostanie dostarczona pocztą. Mając dostęp do 26 firm działających w branży, możesz pozwolić sobie na bardzo korzystne ubezpieczenie firmy lub ubezpieczenie domu / mieszkania.

ubezpieczenie majątku
ubezpieczenie sprzętu
ubezpieczenie gotówki Poznań
ubezpieczenie ryzyka
Zadzwoń do nas teraz!