+48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl

Ubezpieczenie ochrony prawnej to coraz popularniejsza w Polsce forma zabezpieczenia się przed ponoszeniem kosztów związanych z wynajęciem prawnika lub opłatami sądowymi. Konieczność skorzystania z usługi adwokata czy radcy prawnego może pojawić się szybciej, niż ktokolwiek się tego spodziewa. Nie chodzi przecież wyłącznie o sprawy, w których trzeba bronić swoich racji przed ławą sądową. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba uzyskania profesjonalnej porady, która zwykle kosztuje bardzo dużo. Jakie możliwości zapewnia ubezpieczenie ochrony prawnej i kiedy warto je wykupić?

Wynajęcie adwokata

Koszty związane z pomocą adwokata, zwłaszcza w dużych miastach, są wręcz ogromne i większości zwykłych obywateli po prostu nie stać na dobrą pomoc prawniczą. W wielu sprawach to właśnie kompetencje adwokata przesądzają o ostatecznym werdykcie – nie liczy się przecież tylko racja, ale też umiejętności jej udowodnienia. Biorąc pod uwagę, że koszty ubezpieczenia ochrony prawnej zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za cały rok, to wydaje się, że warto postawić na bezpieczeństwo w tym zakresie.

Porady prawne

Usługi prawne nie ograniczają się jedynie do pomocy adwokata. W wielu życiowych sytuacjach może nastąpić konieczność skorzystania z porady. Masz wątpliwości dotyczące umowy, chcesz podjąć ważną decyzję i nie wiesz, jakie są uwarunkowania prawne lub nie masz pewności, w jakich sytuacjach wytoczenie pozwu sądowego będzie zasadne? W razie wystąpienia takich lub podobnych rozterek, profesjonalna pomoc prawnika okaże się nieodzowna. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej przedstawiają listę specjalistów z zakresu różnych dziedzin prawa, dzięki czemu masz możliwość skonsultowania się z osobą, która zrozumie Twój problem i pomoże Ci go rozwiązać.

Ubezpieczenia ochrony prawnej
ubezpieczenia prawne

W jakich sytuacjach przyda się umowa ubezpieczenia ochrony prawnej?

Koszty związane z uczestniczeniem w rozprawach sądowych mają to do siebie, że są stosunkowo duże i nierzadko pojawiają się nieoczekiwanie. Może się zdarzyć, że wyrządzisz komuś szkodę, nieświadomie wejdziesz w posiadanie kradzionego sprzętu lub odwrotnie – to Ty poniesiesz straty z rąk osób trzecich, pracodawcy lub instytucji. W normalnej sytuacji musisz liczyć się z dużą opłatą dla prawnika oraz (w niektórych przypadkach) koniecznością zapłaty kosztów sądowych. Ubezpieczenie ochrony prawnej całkowicie eliminuje to ryzyko i sprawia, że wszystkie wydatki związane z trwającym postępowaniem pokrywane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jakie korzyści daje ubezpieczenie ochrony prawnej?

Zakres usług, z jakich możesz skorzystać w ramach swojego ubezpieczenia, jest uzależniony od konkretnej oferty i raty, jaka będziesz płacić. W każdym razie najczęściej ubezpieczenia ochrony prawnej umożliwiają:

  • pokrycie wynagrodzenia prawnika (związane zarówno z samym procesem, jak i konsultacjami, których liczba może być w niektórych umowach nieograniczona),
  • zapłatę wszystkich kosztów sądowych (w tym opłat wynikających z konieczności powołania biegłych),
  • zapłatę przez firmę ubezpieczeniową kosztów związanych z dojazdem i prowadzeniem sprawy za granicą (obszar zależy od konkretnej oferty),
  • pokrycie kosztów związanych z postępowaniem przed organami administracji samorządowej.

Jaki jest zakres ochrony?

Tutaj również oferta może różnić się pomiędzy poszczególnymi towarzystwami. Duża część oferuje pomoc nie tylko na terenie Polski, ale również w pozostałych krajach Europy. Tak szeroko zakrojone wsparcie może pomóc uniknąć wielu nieprzyjemności. Rozprawy przed zagranicznymi sądami są trudniejsze ze względu na odmienne zasady prawne panujące w poszczególnych krajach. Dzięki posiadaniu polisy ubezpieczenia ochrony prawnej, możesz mieć dostęp do profesjonalistów, doskonale znających specyfikę danego państwa.

Czy można połączyć z innymi ubezpieczeniami?

Wielu ubezpieczycieli umieszcza opcję zakupu polisy dotyczącej pomocy prawnej w szerszym pakiecie ubezpieczeniowym, obejmującym OC i AC dla samochodu, czy chociażby ubezpieczenia domu oraz firmy. W przypadku takiego wyboru koszty zazwyczaj są niższe niż podczas niezależnego zakupu polisy. Warto więc dobrze przemyśleć swoją decyzję oraz wybrać pakiet, który będzie najkorzystniejszy. Z nami będzie to łatwe, ponieważ:

  • Współpracujemy z 26 firmami ubezpieczeniowymi,
  • Oferujemy specjalne zniżki, niedostępne w innych miejscach,
  • Umożliwiamy załatwienie wszystkich formalności na odległość.

Najlepsze ubezpieczenie ochrony prawnej – wybór należy do Ciebie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zajmujemy się kompleksową obsługą Klientów prywatnych oraz biznesowych. Dzięki współpracy z dużą liczbą towarzystw ubezpieczeniowych, z łatwością znajdziemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Każdą osobę traktujemy indywidualnie, zapewniamy wycenę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Oprócz powyższej polisy proponujemy również szereg innych ofert, a także możliwość zakupu pakietu, obejmującego większą liczbę ubezpieczeń. Czekamy na kontakt, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

Zadzwoń do nas teraz!