+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Decyzja o ubezpieczeniu mieszkania powinna być dobrze przemyślana. Na rynku ubezpieczeń znaleźć można bowiem wiele polis, które różnią się między innymi zakresem ubezpieczenia. Właściciel lub wynajmujący, który chce zakupić ubezpieczenie, musi więc wiedzieć, jakie oczekiwania wobec polisy są dla niego najbardziej istotne. Dodatkowo coraz częściej firmy ubezpieczeniowe umożliwiają ubezpieczenie mieszkania online. Czy ubezpieczenie mieszkania przez internet się opłaca i jak można to zrobić?

Ubezpieczenie mieszkania online – gdzie szukać ofert?

Podstawą do podjęcia ostatecznej decyzji odnośnie ubezpieczenia jest szczegółowe porównanie ofert dostępnych na rynku. W przypadku ubezpieczeń zawieranych przez internet najlepiej wyszukiwać je właśnie w internecie. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem przegląd stron internetowych agencji ubezpieczeniowych i sprawdzenie, czy oferują one ubezpieczenia nieruchomości online.

Bardzo ważną kwestią w przypadku zawierania polis online jest brak możliwości fizycznego kontaktu z agentem, który udzieli szczegółowych informacji związanych z ubezpieczeniem. Wszelkie informacje dostępne są online, a klient sam zobowiązany jest się z nimi zapoznać.

Ubezpieczenie mieszkania online – jak porównywać oferty?

Aby wybrać najbardziej korzystną ofertę ubezpieczeniową, należy najpierw przede wszystkim dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania wobec oferty. Priorytetem w zależności od potrzeb może być cena polisy, zakres ubezpieczenia lub inne parametry.

Bardzo często na dedykowanych stronach internetowych udostępnione są porównywarki polis ubezpieczeniowych. Można więc w ten sposób łatwo porównać rozwiązania wielu towarzystw ubezpieczeniowych, zestawiając zakres ochrony ubezpieczeniowej, zakres umów dodatkowych oraz wysokość składki na ubezpieczenie. Zestawienia zazwyczaj przedstawione są w formie intuicyjnej tabelki, co ułatwia porównanie najważniejszych informacji o ubezpieczeniu. 

Ubezpieczenia mieszkania online – na co zwrócić uwagę?

Jest kilka elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę w procesie wyboru ubezpieczenia mieszkania online. Jest to przede wszystkim analiza OWU oraz ostateczna wysokość składki. Poza tym warto również zweryfikować wiarygodność wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. W tym celu warto zapoznać się z działalnością danej firmy oraz opiniami klientów, które często są cennym źródłem wiedzy o podejściu firmy do obsługi klienta.

OWU – ogólne warunki ubezpieczenia

Ubezpieczenia mieszkania online funkcjonują na zasadach dokładnie takich jak polisy zawierane osobiście. Wszystkie szczegóły dotyczące ubezpieczenia są więc zawarte w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia, które regulują zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz ubezpieczonego. Znajdują się tam takie informacje jak zakres ochrony ubezpieczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności. Wyłączenia odpowiedzialności to lista sytuacji, w których ubezpieczyciel nie wypłaci ubezpieczonemu pieniędzy.

Jak ubezpieczyć mieszkanie online?

Po porównaniu dostępnych ofert i wybraniu tej najkorzystniejszej pozostaje realizacja procesu zakupu polisy online. Zakup ubezpieczenia przez internet jest z reguły bardzo prosty i wymaga zaledwie kilku kliknięć. Wszystko za sprawą dostępnych kalkulatorów online, w których użytkownik w prosty sposób konfiguruje ofertę dla siebie, po czym klika ?ubezpiecz mieszkanie online?.

Kliknięcie w taką opcję prowadzi do bardziej szczegółowego formularza, w którym użytkownik uzupełnia dane zgodnie ze stanem faktycznym. Są to przede wszystkim niezbędne dane osobowe oraz informacje o ubezpieczanej nieruchomości. Po zakończeniu procesu zakupu wygenerowany zostanie dokument do wpłaty. Opłacenie składki następuje zgodnie z wybranym przez użytkownika sposobem płatności i w terminie zapisanym w polisie. Dostępne są zazwyczaj zarówno formy płatności przez internet, jak i standardowy przelew bankowy. Oczywiście skorzystanie z płatności internetowych znacznie przyspiesza całkowity proces ubezpieczenia nieruchomości.  

Ubezpieczenie mieszkania z cesją na bank online

Cesja na bank w polisie mieszkaniowej występuje wówczas, kiedy bank udzielający pożyczki na zakup ubezpieczanej nieruchomości chce zabezpieczyć swój kapitał, aby do minimum ograniczyć ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Bank wymaga więc od klientów ubezpieczenia nieruchomości. Tego typu ubezpieczenie jest również możliwe przez internet. Opcja ta z reguły wymaga od klienta wprowadzenia dodatkowych informacji dotyczących banku i kredytu. 

Polisa ubezpieczeniowa dla nieruchomości pozwala zabezpieczyć się przed wieloma niespodziewanymi zdarzeniami. Dlatego warto dobrać ją precyzyjnie pod kątem zawartości i zakresu ochrony. Ubezpieczenie mieszkania online jest możliwe również w pełni kompleksowo, za pomocą opcji dodatkowych. Możliwość zakupu polisy ubezpieczeniowej online to rozwiązanie, z którego chętnie korzysta coraz więcej osób. Zwłaszcza, że firmy ubezpieczeniowe często przygotowują specjalne oferty dla ubezpieczeń online. 

Call Now ButtonZadzwoń do nas teraz!