+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Ubezpieczenie mieszkania to przede wszystkim mądry pomysł, ponieważ w razie zaistniałego wypadku jak na przykład pożar będziesz w stanie sprawnie usunąć wszelkie szkody. To również dobry pomysł, jeśli masz kosztowną elektronikę lub biżuterię, której nie chcesz stracić podczas włamania.

Ubezpieczenie domu nie jest obowiązkowe, ale jest przydatne. Zapewnia ono poduszkę bezpieczeństwa w przypadku nagłych wypadków czy też szkód. Nawet najbardziej zaawansowane urządzenia mogą się zepsuć, a nawet najmocniejsze zamki do drzwi mogą zostać złamane przez złodziei. Włamanie, uszkodzenie mienia, pożar- to wszystko może się zdarzyć, więc nie ma lepszego czasu, aby pomyśleć i przygotować się z wyprzedzeniem i wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. W związku z tym ubezpiecz mieszkanie by zyskać pomoc w razie pożaru, zalania czy też kradzieży.

Dlaczego warto zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie?

Ubezpieczenie na mieszkanie jest dobrowolne, chyba że masz kredyt hipoteczny i bank wymaga od Ciebie wykupienia polisy. Możesz udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego związanego z bankiem lub wykupić polisę samodzielnie. Ta druga opcja jest polecana, ponieważ pozwala na szczegółowe porównanie składek ubezpieczeniowych i wybranie najkorzystniejszej finansowo (wysokość składki) oraz zakresu ubezpieczenia.

W Polsce możemy ubezpieczyć nasze samochody, ale nieczęsto ubezpieczamy nasze domy i mieszkania. Tymczasem dom to zazwyczaj najcenniejsza część naszego dobytku i naszego życia. Dom zawiera wszystkie nasze rzeczy, przedmioty codziennego użytku i pamiątki- nasze życie i życie naszych bliskich.

W związku z tym Twój dom jest często najcenniejszym składnikiem majątku. Oznacza to, że jego utrata lub uszkodzenie, w tym całej jego zawartości (artykułów gospodarstwa domowego), może mieć poważne konsekwencje dla Twoich finansów. Z pewnością warto więc rozważyć wykupienie dobrej polisy ubezpieczeniowej, aby chronić swoje mienie. 

Czy warto ubezpieczyć mieszkanie? Ubezpieczenie domu ma na celu przede wszystkim ochronę majątku gospodarstwa domowego przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Obejmuje ono głównie szkody spowodowane przez ogień, dym, powódź, uderzenie pioruna. Większość polis pozwala na zmianę pokrycia w zależności od potrzeb.

Jakie są korzyści z ubezpieczenia domu i jego zawartości:

  • Zabezpieczenie finansowe w przypadku poważnych szkód,
  • Otrzymanie odszkodowania, które pomoże Ci odzyskać to, co straciłeś,
  • Otrzymanie profesjonalnej pomocy w przypadku rutynowych awarii,
  • Otrzymanie wsparcia w zakresie naprawy powstałych szkód,
  • Będziesz chroniony przez ubezpieczenie, dzięki któremu Twoje życie stanie się bardziej komfortowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Koszt ubezpieczenia na mieszkanie zależy od wielu czynników, a składki mogą wynosić od 60 do ponad 1000 złotych rocznie. W związku z tym nie jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ?jaka jest cena ubezpieczenia mieszkania?”. Należy wziąć pod uwagę takie okoliczności jak wartość nieruchomości, stopień ochrony czy też lokalizację.

W porównaniu do cen innych ubezpieczeń, koszty ubezpieczenia mieszkania są tańsze, ale ostateczna cena zależy od wielu zmiennych. Należy określić sumę ubezpieczenia, a także przydatne rozszerzenia oraz indywidualnie dobrać polisę ubezpieczenia domu.

Jeśli przed wykupieniem ubezpieczenia mieszkania chcesz się upewnić, że składka mieści się w Twoich możliwościach finansowych, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia domu. Pozwoli Ci to szybko obliczyć wysokość składki. Aby obliczyć składkę, wprowadź kwotę składki na ubezpieczenie mieszkania. W dzisiejszych czasach kalkulatory naprawdę ułatwiają obliczanie składek. Dlatego też nie będziesz zaskoczony wysokością składki i możesz ją dostosować do swoich potrzeb, a także możliwości. Co więcej, cały proces odbywa się online, co daje Ci swobodę wyboru. Wszystko to możesz zrobić szybko i bezstresowo z zacisza własnego domu.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie oc mieszkania obejmuje wartościowe przedmioty znajdujące się w domu. Obejmuje ono rzeczy użytku domowego, takie jak biżuteria, drogie urządzenia gospodarstwa domowego, rzeźby czy też obrazy, a także trwałe wyposażenie domu, takie jak okna oraz drzwi. W związku z tym, jeśli w wyniku włamania przedmioty te zostaną uszkodzone lub bezpowrotnie utracone, firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci odszkodowanie.

W przypadku ubezpieczenia mieszkania interesem ubezpieczeniowym jest samo mieszkanie. Przy ubezpieczeniu mieszkania (podobnie jak przy ubezpieczeniu domu) ubezpiecza się całe mieszkanie, ale w szczególności można ubezpieczyć pomieszczenia przynależne do mieszkania (garaż, strych,  piwnica, miejsce parkingowe), elementy stałe (przedmioty nie podlegające rozbiórce jak ściany, podłoga, płytki itp.), mienie ruchome (wnętrza mieszkania, radio, sprzęt AGD, ubrania itp.).

Jak wygląd zalanie mieszkania przez sąsiada bez ubezpieczenia? ?Zalałem mieszkanie sąsiada i nie mam ubezpieczenia! Jeśli ponosisz odpowiedzialność Sąsiad może żądać od Ciebie naprawienia szkody bezpośrednio. Jeśli nie zgadzasz się na naprawę szkody, sąsiad może dochodzić swoich praw w sądzie. 

ubezpieczenie mieszkania na wynajem czy też ubezpieczenie mieszkania w bloku to również dobry pomysł.

ubezpieczenie mieszkania obejmuje przede wszystkim ubezpieczenie mieszkania od zalania, od kradzieży. Skontaktuj się z nami a dowiesz się gdzie ubezpieczyć mieszkanie.

Zadzwoń do nas teraz!