+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Urlop kojarzy nam się z odpoczynkiem i beztroską. Nie oznacza to jednak, że czas ten zawsze jest wolny od nieszczęśliwych zdarzeń. Warto się zatem przygotować i zabezpieczyć na każdą ewentualność. Podczas zagranicznych wakacji często dochodzi do różnych wypadków i kontuzji. Łatwo się potknąć, poślizgnąć lub przegrzać na słońcu. Ubezpieczenie turystyczne uchroni nas od pokrywania wysokich kosztów leczenia zagranicznego. Polisę należy dostosować indywidualnie do siebie. Przykładowo, jeśli zamierzamy jeździć na nartach, to należy ubezpieczenie rozszerzyć o wypadki związane z uprawianiem sportu. Możemy też ubezpieczyć swój bagaż oraz sprzęt sportowy. 

Do czego służy ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia na wakacje za granicą chronią nas przed ponoszeniem dużych kosztów w razie nieszczęśliwych zdarzeń. W zależności od wybranej przez nas opcji mogą one obejmować leczenie w zagranicznych placówkach, transport do kraju po wypadku, późniejszą rehabilitację i wypłatę odszkodowania. Ponadto, ubezpieczenie podróżne może nam zapewnić zwrot kosztów za urlop, który skróciliśmy przez nieplanowane wydarzenia. Niektóre warianty ubezpieczenia na wyjazd za granicę obejmują też zwrot kosztów za skradziony bagaż lub opóźnienie samolotu. Assistance na wyjazd wakacyjny musi być przede wszystkim dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą będzie uzależnione przede wszystkim od tego, na jakie miejsce pobytu się zdecydowaliśmy i jak będziemy spędzać czas. Osoba nastawiona na uprawianie sportów letnich lub zimowych potrzebuje innej ochrony niż turysta planujący spacery i odpoczynek na plaży. Wybierając ubezpieczenie wakacyjne warto pamiętać, że choroba lub upadek mogą nas spotkać wszędzie. Dlatego warto mieć ubezpieczenie na wypadek wizyt lekarskich, hospitalizacji, konieczności zakupu leków, transportu do szpitala lub do kraju i wielu innych potrzeb. Nawet silne zatrucie może spowodować, że wylądujemy w szpitalu pod kroplówką. Każda, choćby najdrobniejsza udzielona nam pomoc medyczna może sprawić, że otrzymamy spory rachunek do zapłacenia.

Wybierając ubezpieczenie na wakacje za granicą warto wziąć pod uwagę kierunek naszego wyjazdu, charakter wyjazdu i indywidualne potrzeby. Te czynniki powinny nam pomóc zdecydować, czy potrzebne nam ubezpieczenie samochodu na wakacje, ochrona bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego lub klauzula alkoholowa. 

Gdy już określimy nasze priorytety, którymi będziemy się kierować wybierając ubezpieczenie, warto ustalić jaka powinna być odpowiednia dla nas wysokość sumy gwarantowanej dla kosztów leczenia i ratownictwa. Będzie to maksymalna kwota, która zostanie pokryta przez ubezpieczyciela w przypadku skorzystania przez nas z pomocy. Przykładowo, akcja ratownicza w przypadku wypadków na nartach może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Brak ubezpieczenia na wyjazd za granicę oznacza, że te koszty będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Biorąc pod uwagę, że koszt polisy to zaledwie od kilku do kilkunastu złotych dziennie, nie warto oszczędzać.

Warto tez zwrócić uwagę na kwotę ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W przypadku nieszczęśliwego wypadku my lub uposażona przez nas osoba mamy szansę na uzyskanie odszkodowania. Będzie to kwota zależna od tego jakiego uszczerbku na zdrowiu doświadczyliśmy. 100% sumy gwarantowanej wypłacane jest tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Potrzebne nam będzie też assistance i OC, które chroni nasz osobisty majątek w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim lub ich mieniu. O takim ubezpieczeniu powinny pamiętać przede wszystkim osoby uprawiające sporty, ale nie tylko. Przypadkowe wyrządzenie krzywdy innej osobie może nam się zdarzyć z wielu powodów i w różnych niespodziewanych okolicznościach.

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd jest konieczne jeśli podróżujemy własnym środkiem transportu.

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – czy EKUZ wystarczy?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala nam na bezpłatne korzystanie z opieki medycznej na terenach Unii Europejskiej (EU) i Europejskiej Strefy Wolnego Handlu (EFTA). EKUZ to jednak nie to samo co ubezpieczenie zagraniczne, ponieważ nie zapewni nam kosztów powrotu do kraju, leczenia w prywatnych placówkach i dopłat za pobyt w szpitalu, jeśli są konieczne. Nie otrzymamy też zwrotu kosztów za wizyty u specjalistów, ani za zakup leków. Ponadto, EKUZ nie we wszystkich krajach obejmuje refundację kosztów ratownictwa medycznego.

Gdzie wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Assistance na wakacje to konieczność jeśli chcemy czuć się bezpiecznie podczas wyjazdu. Warto porównać oferty różnych firm korzystając z wyszukiwarki internetowej. Każdy ubezpieczyciel posiada na swojej stronie różne warianty ochrony. Ubezpieczenie na wakacje za granicą wcale nie jest drogie, a w razie nieszczęśliwego wypadku pozwoli nam bardzo dużo zaoszczędzić. Warto zadbać zarówno o siebie, jak i o ubezpieczenie auta na wakacje.

Call Now ButtonZadzwoń do nas teraz!