+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

 rynku pojawiła się ciekawa opcja – kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Co to takiego i czy w ogóle ma to sens?

Co oznacza oprocentowanie stałe?

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem jest czymś popularnym na zachodzie i w naszym kraju zyskuje na coraz większej popularności. Coraz częściej słyszymy dookoła, iż wszystkie ceny dookoła rosną i co za tym idzie, zarabiamy realnie coraz mniej (chociaż nominalnie kwoty nadal są te same). Rada Polityki Pieniężnej może zareagować na rosnącą inflację podniesieniem stóp procentowych co ma za zadanie ostudzenie gospodarki jak i zmniejszenie ilości pieniądza na rynku (w pewnym uproszczeniu). Efektem podniesienia tych stóp procentowych jest wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych a co za tym idzie, wzrost miesięcznie płaconych rat za kredyt.

Aby się przed tym ustrzec, przy wyborze kredytu hipotecznego możemy zdecydować się na oprocentowanie stałe. Banki na chwilę obecną nie proponują takiego rozwiązania na cały okres kredytowania, lecz na okres 5 lat. Po tych 5 latach bank proponuje warunki na kolejny okres 5 lat. Jeżeli ich nie przyjmiemy, nasza kredyt znowu staje się kredytem na oprocentowaniu zmiennym.

Co jest lepsze, oprocentowanie stałe czy zmienne?

Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym jest na pewno ciekawym rozwiązaniem dla osób, obawiających się wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych. Jako iż kredyt hipoteczny jest zawierany zazwyczaj na dłuższy czas, jest to opcja warta rozważenia. Co jeżeli oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie? Przy oprocentowaniu stałym my nadal będziemy płacili takie same raty. Natomiast osoby posiadające oprocentowanie zmienne będą płaciły w tej sytuacji mniejsze raty.

Jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym ze stałym oprocentowaniem?
Szukasz doradcy kredytowego w Poznaniu lub doradcy kredytowego w Suchym Lesie?
Skontaktuj się z nami – współpracujemy z wieloma bankami. Na pewno znajdziemy coś dla Ciebie.

Zadzwoń do nas teraz!