+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to dość szerokie pojęcie, obejmujące różne rodzaje polis. Najpopularniejszym oczywiście jest samochodowe OC, ze względu na obowiązkowy charakter. Tak samo jest w przypadku ubezpieczeń rolniczych. Czym na tym tle wyróżnia się OC w życiu prywatnym? Obejmuje szerszy zakres możliwych szkód i znacznie częściej może przydać się na co dzień.

Polecamy zapoznać się z naszą ofertą, która umożliwia porównanie cen i możliwości największych firm ubezpieczeniowych. Wśród podmiotów, z którymi współpracujemy, znajdują się m.in.:

  • PZU SA,
  • TUIR Warta SA,
  • Compensa SA,
  • Generali TU SA,

i wiele innych. Łącznie aż 26 towarzystw ubezpieczeniowych.
oc w życiu prywatnym dla osoby

Dlaczego warto?

W codziennym życiu nietrudno jest nieumyślnie wyrządzić komuś szkodę, zwłaszcza kiedy jest się rodzicem, na którym ciąży odpowiedzialność za działania niesfornego dziecka. Nie da się usunąć tego ryzyka, a w przypadku wystąpienia niepożądanego wypadku obciążenie finansowe może przekraczać możliwości przeciętnego obywatela. W tym miejscu z pomocą przychodzi OC w życiu prywatnym. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, a ostateczna kwota ubezpieczenia to nierzadko ponad 100 tys. złotych.

Zakres ubezpieczenia

Trzeba przyznać, że OC w życiu prywatnym pozwala na bardzo przyzwoitą ochronę. Naturalnie oferty różnią się pomiędzy konkretnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Właśnie tu zaczyna się nasza rola – pomagamy rozpatrzyć wszystkie dostępne opcje i wybrać ofertę dopasowaną w pełni do Twoich potrzeb. Jakie szkody mogą podlegać omawianemu ubezpieczeniu?

  • związane z użytkowaniem mieszkania lub domu,
  • spowodowane przez dzieci, nad którymi ubezpieczony sprawował opiekę,
  • wyrządzone przez zwierzęta domowe,
  • związane z uprawianiem sportu oraz użytkowaniem pojazdów bez własnego napędu,
  • spowodowane w czasie użytkowania kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających,
  • powstałe w trakcie spowodowania wypadku w charakterze przechodnia.

Jak widać, repertuar możliwych do wystąpienia zdarzeń, które objęte są ubezpieczeniem, jest dosyć rozbudowany.

Kto się najchętniej korzysta z ubezpieczenia OC w życiu prywatnym?

Są oczywiście ludzie, którym nieprzyjemne przypadki zdarzają się częściej, ale zdarzenia losowe mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo komu i kiedy się przytrafią. Jeżeli obawiasz się, że możesz spowodować szkodę przekraczającą Twoje możliwości zadośćuczynienia lub chcesz mieć spokojną głowę, w związku z poczynaniami Twojego dziecka, to OC w życiu prywatnym sprawdzi się doskonale.

Ubezpieczenie takie wybierane jest najchętniej właśnie przez rodziny posiadające dzieci oraz osoby mieszkające w blokach, gdzie istnieje na przykład groźba zalania sąsiadów. Jedno nieszczęśliwe zdarzenie może spowodować ogromne straty w budżecie domowym, dlatego dobrze jest pomyśleć zawczasu o odpowiednim zabezpieczeniu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokość składki, która nie wpłynie znacząco na posiadane oszczędności.

OC w życiu prywatnym – cena

Ceny ubezpieczeń OC w życiu prywatnym zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za rok (zwłaszcza, kiedy są składnikiem większego pakietu), a najczęściej wahają się w granicach do 100 złotych za rok. W porównaniu do setek tysięcy złotych możliwego zadośćuczynienia ta kwota jest całkiem atrakcyjna. Wysokość składki zależy od wyboru zakresu ubezpieczenia oraz samego towarzystwa. Trzeba się dobrze zastanowić, jaki rodzaj polisy sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. My chętnie pomożemy!

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa i sprzedaży ubezpieczeń OC w życiu prywatnym online. Jeżeli interesuje Cię taka usługa, wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Z chęcią doradzimy Tobie wybór najlepszej opcji oraz porównamy wspólnie oferty towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. Dzięki takiemu działaniu możesz uzyskać polisę niezwykle atrakcyjną zarówno ze względu na wysokość składki, jak również ogólny zakres ubezpieczenia i dostępność dodatkowych opcji. Zdobądź wymarzoną polisę już teraz!

Zadzwoń do nas teraz!