+48 61 222 49 12 +48 61 222 49 13 ubezpieczenia@multirisk.pl kredyty@multirisk.pl

Ubezpieczenie samochodu to sprawa, która prędzej czy później dopadnie każdego właściciela samochodu. Jak ubezpieczyć pierwszy samochód? Gdzie najlepiej tego dokonać? Jak zrobić to tanio? Te pytania są całkowicie zasadne. W Multirisk wiemy, jak ważny jest wybór właściwej oferty ubezpieczenia samochodu, dlatego przykładamy się do naszej pracy. Wszystko po to, by dostarczyć Ci jak najlepiej dopasowane oferty w świetnych cenach.

tanie i dobre ubezpieczenie samochodu

Typy ubezpieczenia

 

OC – podstawowe i zarazem obowiązkowe ubezpieczenie, które musi wykupić każdy właściciel użytkowanego samochodu. Zakres ochrony dotyczy odpowiedzialności posiadacza pojazdu powodującego zdarzenie drogowe – w lżejszych przypadkach stłuczkę, a w poważniejszych wypadek. Odszkodowanie może dotyczyć szkód, które spowodował posiadacz pojazdu zarówno na mieniu (np. uszkodzony pojazd) jak i na osobie.

AC – autocasco znajduje się niejako po drugiej stronie barykady. Posiadanie takiej polisy chroni nasz samochód przed kosztami związanymi z kolizją lub wypadkiem, w sytuacji, gdy spowodujemy dane zdarzenie (lub po prostu sprawca nie jest znany) lub gdy pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony na skutek zjawisk atmosferycznych. W przypadku posiadania ubezpieczenia AC można uzyskać odszkodowanie za zniszczenie auta, kradzież lub zdarzenia losowe. Wszystko zależy od zakres wybranej polisy.

NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków występuje w wielu różnych wersjach i może być jak najbardziej dodatkiem do ubezpieczeń komunikacyjnych. Ochroną objęty jest kierowca, a w rozszerzonej wersji również pasażerowie. Świadczenie jest wypłacane w przypadku odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci danej osoby, podczas użytkowania ubezpieczonego pojazdu. Większość towarzystw ubezpieczeniowych uwzględnia w zakresie ubezpieczenia szkody odniesione podczas:

  • Jazdy samochodem,
  • Postoju,
  • Naprawy,
  • Załadowywania i rozładowywania auta.

Assistance – jeżeli potrzebujesz kompleksowej ochrony, która obejmie również pomoc podczas podczas podróży autem, wybierz usługę assistance. Tutaj występują znaczne różnice pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi w zakresie oferowanej pomocy. W dużej części przypadków możesz liczyć na:

   • Interwencję pomocy technicznej w przypadku awarii w trasie,
   • Holowanie,
   • Pomoc medyczną,
   • Dostarczenie samochodu zastępczego lub pomoc w znalezieniu noclegu.

Jak ubezpieczyć samochód na współwłaściciela?

Ubezpieczenie samochodu wraz ze współwłaścicielem jest korzystne zwłaszcza w przypadku młodych kierowców lub osób, co kupują swoje pierwsze auto. Wielu z nich musi liczyć się z bardzo wysokimi składkami ubezpieczeniowymi na start z powodu małego doświadczenia i braku jakichkolwiek zniżek. Dopisując współwłaściciela ze zniżkami do dowodu rejestracyjnego, mamy możliwość zakupu duo tańszej polisy.

Wspólne ubezpieczenie wiąże się oczywiście z większą liczbą formalności wymaganych do zawarcia umowy. Należy podać kompletne dane obydwu osób, a w przypadku chęci sprzedaży auta, konieczna będzie zgoda współwłaściciela. Minusem może być fakt, że spowodowanie szkody takim pojazdem powoduje zapisanie szkody wszystkim współwłaścicielom.

Ubezpieczenie samochodu przez Internet

Czy musisz udawać się do siedziby firmy ubezpieczeniowej w celu zakupu polisy? Oczywiście, że nie. Nie musisz w ogóle opuszczać swojego domu (choć jeżeli chcesz zaczerpnąć świeżego powietrza, to zapraszamy do naszego biura nieopodal Poznania). Na naszej stronie internetowej znajdują się kompleksowe informacje dotyczące usług oraz numery telefonów kontaktowych. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz do nas, a my zajmiemy się resztą.

Aby wykonać wszystkie niezbędne kroki, należy podać swoje dane, co może się bez przeszkód odbyć na odległość. Za pomocą zaawansowanych algorytmów wyliczymy Ci składki oferowane przez współpracujące z nami towarzystwa ubezpieczeniowe, a w Twojej gestii zostanie wyłącznie wybór najlepszej oferty. Cały proces jest całkowicie przejrzysty i nieskomplikowany!

Jak najlepiej ubezpieczyć samochód? Skorzystaj z naszej rozbudowanej oferty

Jeżeli chcesz ubezpieczyć samochód tanio i dobrze, to znajdujesz się w doskonałym miejscu! Co możemy Ci zaproponować?

Ofertę 26 firm ubezpieczeniowych, w tym największych graczy na rynku,
Specjalne zniżki dla osób decydujących się na naszą ofertę,
Kompleksową obsługę zarówno w naszym biurze, jak i przez telefon,
Doradztwo w zakresie wyboru poszczególnych opcji ubezpieczenia,
Wysyłkę polisy pocztą, przez co nie ma konieczności przyjazdu do naszej siedziby.Oprócz samej polisy załatwiamy również wypowiedzenie OC, informacje o sprzedaży samochodu, a także ewentualne wnioski o zwrot wpłaconych składek. Przypominamy również o kończącym się okresie ubezpieczenia i przedstawiamy spersonalizowaną ofertę na kolejny rok. Zainteresowaliśmy Cię? Zadzwoń teraz lub napisz maila. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie ustalimy strategię działania.

Zadzwoń do nas teraz!